Zasady korzystania z biblioteki - aktualizacja

aktualne zasady1W związku z ogłoszeniem nowych obostrzeń od 26.10.2020 przedstawiamy aktualne zasady korzystania z Biblioteki.

WYSTAWA „KAROL WOJTYŁA. NARODZINY”

wystawa.jp2.plakatRok 2020 rokiem Świętego Jana Pawła II, z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły/Jana Pawła II i zbliżającej się rocznicy wyboru na papieża warszawskie Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowało wystawę poświęconą życiu papieża.

NOC BIBLIOTEK 2020 - relacja

noc bibliotekZa nami VI edycja akcji Nocy Bibliotek, która w tym roku przebiegała pod hasłem "Klimat na czytanie". Była to specjalna  i wyjątkowa edycja, która odbyła się  po raz pierwszy w przestrzeni wirtualnej ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju.

"Mała książka - wielki człowiek" - zaproszenie

mała książka Z radością informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna oraz Filia nr 1 przystąpiła do kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek” skierowanej do rodziców i dzieci w wieku 3-6 lat, której celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.

Warsztaty z Makramy - relacja

warsztaty z makramyW ramach poszerzania umiejętności przydatnych w organizowaniu spotkań Klubu Rękodzieła działającego przy Filii nr1 MBP nasze pracownice Marta Pielech oraz Wanda Zagroba wzięły udział w warsztatach z tworzenia makramy, prowadzonych przez twórczynię marki Deco Eco Panią Anetę Kawczyńską.

Podsumowanie Kulturalnego Lata z Biblioteką

PODSUMOWANIE BLASpotkania autorskie, koncerty, wakacje z Biblioteką, wystawa, spotkania online... To tylko część tego, co działo się podczas Kulturalnego Lata z Biblioteką.

Wielki Test o Przasnyszu - Finał

wielki test o przasnyszu28 września w bibliotece odbył się Finał Wielkiego Testu o Przasnyszu. Wzięło w nim udział pięcioro Finalistów wyłonionych podczas pierwszego etapu online.

Spotkanie autorskie z Maxem Czornyjem

spotkanie z Maxem CzornyjemMocnym akcentem zakończyliśmy kulturalne lato z biblioteką - spotkaniem z Maxem  Czornyjem autorem bestsellerowym  powieści kryminalnych/thrillerów.

Wystawa pt. "Niezłomni Niezapomniani. Antykomunistyczne podziemie zbrojne w powiecie przasnyskim (1945 - 1951)", połączoną z prelekcją, którą wygłosił Jan Chmielewski

wystawaTowarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej zaprosiło przasnyszan do biblioteki na wystawę pt. "Niezłomni Niezapomniani. Antykomunistyczne podziemie zbrojne w powiecie przasnyskim (1945 - 1951)", połączoną z prelekcją, którą wygłosił Jan Chmielewski.

„Zapiski rodzinne „Ludomiry Zarębskiej - nasza mała Ojczyzna

zapiski rodzinne17 września gościliśmy w naszej bibliotece dr nauk medycznych Ludomirę Zarębską, której rodzina od kilku pokoleń jest związana z naszym miastem.