II Dyktando Przasnyskie - wręczenie nagród

1W Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego nasi mieszkańcy walczyli o Tytuł Mistrza Ortografii pisząc II Dyktando Przasnyskie. W tym roku potyczki ortograficzne toczyły się w strefie wirtualnej - na portalu dyktanda.pl. W tym tygodniu Zwycięzcom wręczyliśmy nagrody.

II DYKTANDO PRZASNYSKIE - ogłoszenie wyników

nagrodyII Dyktando Przasnyskie pod Patronatem Burmistrza Przasnysza Łukasza Chrostowskiego już za nami .W tym roku uczestnicy pisali je w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, na platformie Dyktanda.pl

Tydzień z Biblioteką online 01.03-07.03

plan wydarzeń obowiązujący od pierwszego do siódmego marcaMiejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu zaprasza na kolejny TYDZIEŃ Z BIBLIOTEKĄ ONLINE.

Zaczytana biblioteka - spacer online po bibliotece

spotkanie online z dziecmiWe wtorek, 16 lutego Filię nr 1 odwiedziła ONLINE grupa Przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 1. Bibliotekarki wraz z Misiem Krzysiem zaprosiły na wirtualny spacer po filii bibliotecznej a następnie do wysłuchania bajki pt. "Przedszkole jest dobre na wszystko".

”Biblioteka pod szpileczką” wspiera akcję charytatywną „Zagraj z Leną”

lenkaLena zmaga się z Rdzennym Zanikiem Mięśni . Jest to nieuleczalna i  postępująca choroba , w której z powodu wady genetycznej obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za skurcze i rozkurcze mięśni. Bez leczenia i rehabilitacji dzieci z SMA umierają.

Walentynkowy Quiz online - wyniki

quiz walentynkowyDziękujemy wszystkim za udział w zabawie walentynkowej. Zwyciężczynią została Pani Iwona Berk zdobywając 18 punków na 20 możliwych. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do biblioteki głównej po odbiór nagrody.

Popołudnie z kulturą Rumunii

RalucaSerdecznie Państwa zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z cyklu: "Popołudnie z kulturą". Tym razem nasza wolontariuszka Raluca opowie o sobie i o swoim kraju - Rumunii. W roli tłumacza niezawodny - Tomasz Gajewski (oddział dla dorosłych).

Zimowe kodowanie na dywanie

kodowanie na dywanieKodowanie sprawia Waszym dzieciom przyjemność? Zapraszamy do wypełnienia kart pracy pt. "Zimowe kodowanie na dywanie". Wioleta Adamczyk przygotowała kilka zadań, do których zachęcamy. Kodowanie na dywanie to nie tylko zabawa ale też rozwijanie zdolności małego programisty!

Bibliografia i Antologia autorstwa Janiny Żanety Mikulskiej

1Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pana Wiesława Janusza Mikulskiego, który przekazał naszej bibliotece Biobibliografię Edwarda Jana Kupiszewskiego oraz w fazie bardzo zaawansowanej Antologię wierszy
regionalnych autorstwa zmarłej Żony Janiny Żanety Mikulskiej.

Biblioteka w liczbach w 2020 roku

infografika2020Zapraszamy do zapoznania się z liczbami, które pokazują aktywność naszych czytelników. Bez nich nie można wyobrazić sobie istnienia żadnej biblioteki, dlatego jest to tak ważny wskaźnik.