Wakacje w bibliotece rozpoczęte!

wakacje z bibliotekąPierwszy dzień wakacji za nami, nie było czasu na nudę. Ustaliliśmy zasady naszych spotkań, które zostały zaakceptowane przez uczestników (nie zapominając o zasadach bezpieczeństwa: maseczki, dezynfekcja rąk,bezpieczne odległości).

Ewa Woydyłło - Osiatyńska - spotkanie online

ewa woydyllo zapowiedzZapraszamy Państwa na spotkanie z Panią Ewą Woydyłło - Osiatyńską .Czytelnicy biblioteki mieli możliwość wcześniejszego zadawania pytań ,na które pani  psycholog, terapeuta uzależnień  udzieliła wyczerpujących  odpowiedzi.

Krystyna Mirek - spotkanie autorskie - zaproszenie

mirek plakatMiejska  Biblioteka Publiczna zaprasza 14 lipca (wtorek) godz.17.00 na spotkanie z Krystyną Mirek autorką takich powieści obyczajowych jak: „Prom do Kopenhagi", „Pojedynek uczuć", a także popularnych serii „Jabłoniowy Sad" oraz „Saga rodu Cantendorf".

„Lasu trzeba mi.." koncert Pawła "Aldarona" Czekalskiego - relacja

koncert Pawła CzekalskiegoW sobotni wakacyjny wieczór zainaugurowaliśmy sezon na kameralne wydarzenia kulturalne. Zaprosiliśmy naszych czytelników na niezwykły koncert w wykonaniu Pawła "Aldarona" Czekalskiego - gitarzysty, wokalisty, autora piosenek, laureata wielu imprez krajowych o charakterze konkursów, przeglądów.

WAKACJE W BIBLIOTECE - zaproszenie

plakat wakacje 2020Serdecznie zapraszamy dzieci do atrakcyjnego i twórczego spędzania czasu podczas tegorocznych wakacji z Biblioteką.

Spotkanie Społecznej Rady Bibliotecznej

spotkanie spolecznej rady bibliotecznejW czwartkowe popołudnie w czytelni letniej odbyło się pierwsze, po wznowieniu działalności przez Bibliotekę, spotkanie Społecznej Rady Bibliotecznej.

IV etap znoszenia obostrzeń

Szanowni Państwo!

W porozumieniu z Burmistrzem Miasta i Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Przasnyszu Dyrektor Biblioteki zdecydował o rozszerzeniu działalność Biblioteki przywracając działanie wybranych usług. Nowe zasady będą obowiązywały od poniedziałku 22.06.2020 r.

Użytkownicy będą mogli korzystać:

w oddziale dla dorosłych: z czytelni, wolnego dostępu do zbiorów oraz dwóch stanowisk komputerowych do celów edukacyjnych oraz związanych z załatwianiem spraw codziennych;

w oddziale dla dzieci  i młodzieży: z wolnego dostępu do półek, jednego stanowiska komputerowego do celów edukacyjnych.

Laureaci konkursu Wolontariusz roku 2019 Przasnysz

wolontariusz miniKonkurs Wolontariusz roku 2019 skierowany jest do wolontariuszy zrzeszonych w MOPS w Przasnyszu oraz osób i instytucji korzystających z ich pomocy. Za 2019 rok nominowano dwudziestu dwóch wolontariuszy na stu sześćdziesięciu dwóch działających.

Przyjmij wyzwanie na programowanie!

roboty magdalenyZapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wspólnej zabawy! Magdalena, nasza bibliotekarka przygotowała dla Was dwa załączniki z zadaniami, które sprawdzą Waszą wiedzę dotyczącą ekologii, segregacji śmieci oraz książek dla dzieci w waszym wieku.

"Historia (nie)straszna, czyli w bibliotece o dawnych dziejach" - zaproszenie

historia (nie)strasznaaZapraszamy na nowy cykl spotkań online pt. "Historia (nie)straszna, czyli w bibliotece o dawnych dziejach”.