Wystawa pt. "Niezłomni Niezapomniani. Antykomunistyczne podziemie zbrojne w powiecie przasnyskim (1945 - 1951)", połączoną z prelekcją, którą wygłosił Jan Chmielewski

wystawaTowarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej zaprosiło przasnyszan do biblioteki na wystawę pt. "Niezłomni Niezapomniani. Antykomunistyczne podziemie zbrojne w powiecie przasnyskim (1945 - 1951)", połączoną z prelekcją, którą wygłosił Jan Chmielewski.

„Zapiski rodzinne „Ludomiry Zarębskiej - nasza mała Ojczyzna

zapiski rodzinne17 września gościliśmy w naszej bibliotece dr nauk medycznych Ludomirę Zarębską, której rodzina od kilku pokoleń jest związana z naszym miastem.

Wielki Test o Przasnyszu - zaproszenie

wielki.test.plakatMiejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w Wielkim Teście o Przasnyszu.

„Goodbye Summertime. Jazzujące zakończenie lata"- relacja

zaproszenie jazzowy koncertW jazzowych rytmach w niedzielne, słoneczne popołudnie przasnyszanie mieli możliwość uczestnictwa w kolejnym wydarzeniu kulturalnego lata z biblioteką.

„Ślepnąc od świateł" - spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem - relacja

spotkanie autorskie9 września gościliśmy w czytelni letniej biblioteki Jakuba Żulczyka - prozaika, publicystę, scenarzystę.

Spotkanie autorskie z Maxem Czornyjem - zaproszenie

plakat.max.czornyjMiejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu zaprasza 22 września (wtorek) o godz. 17:00 na spotkanie autorskie z Maxem Czornyjem, autorem thillerów z cyklu o komisarzu Eryku Deryle oraz  komisarz Lizie Lander, wydawanych przez wydawnictwo Filia w serii Mroczna Strona. Nakłady jego książek sięgają setek tysięcy egzemplarzy.

Narodowe Czytanie 2020r.  oraz koncert Jana Kondraka- relacja

Narodowe czytanie BalladynyW pierwszą sobotę września zaprosiliśmy  przasnyszan na kolejną edycję Narodowego Czytania. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania ”Balladynę” Juliusza Słowackiego.

Spotkanie online z Cezarym Borowym

zajawska filmik borowyMiejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu zaprasza na spotkanie online z Cezarym Borowym - podróżnikiem, przewodnikiem po Azji, autorem książki "Spowiedź HANA SOLO. Byłem przemytnikiem w Indiach".

Spotkanie z Barbarą Sitek - Wyrembek - relacja

Spotkanie z Barbarą Sitek-WyrembekW sobotnie popołudnie , w bibliotece rozbrzmiewały strofy poezji, a wszystko  to za sprawą promocji nowego tomiku poetyckiego Barbary Sitek – Wyrembek „Gdzie Światła Poezji nie gasną”.

Pożegnanie wakacji w Filii nr 1

Zakończenie wakacjiW dniu 28 sierpnia  zakończyliśmy cykl wakacyjnych spotkań dla dzieci w Filii nr 1. Podczas zajęć spędzaliśmy czas przy wspólnej zabawie.