spotkanie autorskie9 września gościliśmy w czytelni letniej biblioteki Jakuba Żulczyka - prozaika, publicystę, scenarzystę.

Spotkanie, które moderował  lider Dyskusyjnego Klubu Książki Wojciech Tyniecki toczyło się  wokół  powieści, które  opisują  problemy i zjawiska współczesnej Polski, zarówno małych prowincjonalnych miasteczek ("Wzgórze psów") jak i wielkich metropolii   (" Ślepnąc od świateł" ).Ta ostatnia powieść sprzedała się w ponad 100 tys. egzemplarzach, stając się tym samym bestsellerem. Serwis Culture.pl nazwał ją "miejską odyseją z galerią bohaterów spod ciemnej gwiazdy", a jej autor nominowany był za nią do Paszportów Polityki,.

Jakub Żulczyk znakomicie odnalazł się w pracy scenopisarskiej, jest współtwórcą serialu kryminalnego „Belfer"  i autorem scenariusza do serialu „Ślepnąc od świateł"

Sporo miejsca podczas rozmowy poświęcono ostatniej książce  autora „Czarne słońce", która  jest efektownym zderzeniem literackich gatunków - thrillera, dystopii, kryminału noir, powieści drogi, dramatu psychologicznego i zaskakującej książki o miłości.

Czytelnicy obecni na spotkaniu mieli okazję zadać swoje własne pytania, na które autor chętnie odpowiadał.

Na koniec każdy mógł zdobyć autograf na zakupionej wcześniej książce lub tej przyniesionej z domu.

Współorganizatorem spotkania było biuro artystyczne CITART. Dziękujemy!

Projekt „Wszystko gra!”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo PrzasnyszBibliotekakultura