spotkanie autorskieZ wykształcenia lekarz, z zamiłowania pisarka. Rozdziela czas na pracę zawodową rodzinę i tworzenie - wszystko to udaje jej się z imponującym sukcesem - naszym gościem była Ałbena Grabowska.

A wszystko zaczęło  się od publikacji" Tam, gdzie urodził się Orfeusz" - Pani Ałbena  na kartach tej powieści zaprosiła czytelników do Bułgarii, która zajmuje w  jej sercu wyjątkowe miejsce. W książce splata się ciekawa historia jej rodziny z opowieściami o codzienności, tradycjach, historii i bułgarskiej kuchni. Kolejna książka powstała na prośbę syna, który chciał aby napisać książkę o nim i dla niego i tak pojawił się cykl bajek edukacyjnych o przygodach Julka - chłopca, który wolał gry komputerowe od prawdziwego życia. Prawdziwy rozgłos zdobyła sagą „Stulecie Winnych", której akcja toczy się w Brwinowie - to jeden z bohaterów, ważne miejsce w powieści, ale także osobiście dla pisarki.

Rozmawialiśmy o bohaterach tych fikcyjnych i prawdziwych, którzy żyli w Brwinowie przed laty (Iwaszkiewicz, Lilpop). O silnych  niezależnych kobietach poczynając od nestorki rodu Bronisławy, które z odwagą stawiają czoła życiowym wyzwaniom, o sile rodziny i jej wielkiej wartości. Historia fikcyjnej rodziny Winnych jest rozpisana i mocno spleciona z historią Polski ostatnich stu lat. „Historia sercem pisana i prosto w serce trafiająca" te słowa internautki znakomicie oddają emocje, które towarzyszą  powieści. Autorka spełniła swoje marzenia z dzieciństwa, zagrała dwa epizody w ekranizacji „Stulecia Winnych"

12 sierpnia premiera najnowszej książki Ałbeny Grabowskiej z serii Uczniowie Hipokratesa : „Doktor Bogumił"

Po spotkaniu był czas na chwilę rozmowy, autografy na zakupionych książkach oraz wspólne zdjęcie. To było wyjątkowe popołudnie z historią w tle.

Projekt „Wszystko gra!”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo PrzasnyszBibliotekakultura