klub kreatywnosci15 lipca w Filii nr 1 odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Rękodzieła w ramach Klubu Kreatywności, który powstał z myślą o osobach zainteresowanych dzieleniem się swoimi umiejętnościami i pomysłami.

W ramach programu  zakupiona została już maszyna do szycia, a we wrześniu rozpoczniemy prace nad tworzeniem eko-toreb, tulipanów z materiału oraz przytulanek. Członkinie Klubu są otwarte na nowe inicjatywy i propozycje, zapraszamy osoby, które chciałyby się włączyć w istniejące działania jak i te z głową pełną pomysłów.

Spotkanie Klubu Rękodzieła zostało zrealizowane w ramach programu Kluby Kreatywności w Bibliotekach.

Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.