2 dzień wakacjiDrugi dzień wakacji to wyprawa do krainy wyobraźni. Uczestnikom zajęć towarzyszył w niej Pan Daniel de Latour - ilustrator książek dla dzieci.

A  wszystko to za sprawą książki "Babcocha" utytułowanego duetu Justyny Bednarek i  ilustratora - naszego gościa Daniela de Latoura . Czarownica Babcocha dzięki swoim magicznym zdolnościom pomaga naprawić otaczający
ją świat, potrafi wszystko: cofnąć czas, zamienić żołędzie w złote dukaty, a siebie - w muchę. Dzięki niej Bernadetta - dziewczynka z warkoczami - podróżuje na chmurze, dostaje królika z czekolady i znajduje kogoś, kogo chciała znaleźć.

Dzieciaki wysłuchały fragmentów książeczki w ciekawej interpretacji Pana Daniela de Latoura.

I to właśnie portret głównej bohaterki  tworzyli razem uczestnicy wakacji z biblioteką :kartka papieru, kolorowe kredki, szczypta wyobraźni i wyczarowały wspaniałe rysunki. Można też było stworzyć swoją własną książeczkę zaczynając od okładki i pisząc pierwszy jej rozdział. To było niezwykłe spotkanie.

DANIEL DE LATOUR-  ilustrator książek dla małych i trochę większych, rysownik komiksów. Współpracował m.in. z "Misiem", "Świerszczykiem" rysował smoki, krasnoludki, kosmonautów, żyrafy, tygrysy, pociągi i inne rzeczy. "Wyprawa do kraju księcia Marginała" Henryka Bardijewskiego z jego ilustracjami otrzymała nominację do nagrody polskiej sekcji IBBY książka Roku 2009, a "Atlas świata. Ameryka Południowa" nominowany był do nagrody "Przecinek i Kropka, najlepsza książka dziecięca".

Projekt „Wszystko gra!”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo PrzasnyszBibliotekakultura