lekcja bibliotecznaPierwsze, w tym roku szkolnym, lekcje regionalno – biblioteczne  za nami! W środę, czwartek oraz piątek odwiedzili nas licealiści z LO im. KEN w Przasnyszu.

Uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się dział opracowania i gromadzenia zbiorów, zobaczyli jak wygląda dział dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Następnie mieli okazję  zobaczyć gdzie znajdują się  zbiory regionalne w MBP oraz jak z nich korzystać. Poznali także katalog online dostępny na stronie internetowej biblioteki. Po części teoretycznej odbyła się  część praktyczna. Uczniowie szukali książek w katalogu, a następnie odszukiwali je na półkach, byli bardzo aktywni. Spotkanie zakończył quiz kahoot o naszym regionie.

Dziękujemy uczniom za mile spędzony czas i zapraszamy do biblioteki!