przasnysz znany i nieznany24 września po raz kolejny mieszkańcy Przasnysza mieli okazję do poznania mniej znanych miejsc związanych z historią naszego miasta. Razem z Muzeum Historycznym w Przasnyszu zaproponowaliśmy naszym czytelnikom niezwykły spacer.

Trasa prowadziła ulicą Joselewicza, przy której znajdowała się dawniej przasnyska synagoga, a także dom, w którym w czasie wojny mieściła się siedziba żandarmerii i gestapo, a po wojnie Urząd Bezpieczeństwa. Następnie spacerowicze przeszli ulicą Świerczewo poznając historię przasnyskiego starostwa niegrodowego, szpitala św. Stanisława Kostki oraz obecności sióstr ze zgromadzenia Szarytek w Przasnyszu. Ostatnim punktem wycieczki była figura św. Rocha znajdująca się w Parku Miejskim.

Przewodnik: Batrosz Drejerski (Muzeum Historyczne)

Koordynator wydarzenia: Iwona Robakowska (MBP)

Zdjęcia: Karolina Śmiecińska (MBP)

Projekt „Bibliosfera dla Trapera”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo PrzasnyszBibliotekakultura