Joanna JaxW Międzynarodowym Dniu Pisarek i Pisarzy gościliśmy Joannę Jax autorkę licznych powieściowych serii o tematyce historycznej. Pani Joanna opowiedziała o początkach swojej kariery, pomysłach na książki, mówiła o ważnej kwestii jaką jest poznanie i badanie tła historycznego, które jest kanwą powieści..

Jak  sama  przyznaje, projektuje okładki i tworzy trailery (zwiastuny) nowych powieści. Jak twierdzi pisanie było jej marzeniem, które postanowiła  spełnić  i…udało się. Zachwyciła swoją pierwszą powieścią "Dziedzictwo von Becków " zarówno czytelników jak i   recenzentów , a kolejne książki ugruntowały jej status jako pisarki.

Zdaniem czytelników to: Jedna z nielicznych autorek, która podczas jednej historii potrafi wzbudzić cały wachlarz emocji, który towarzyszy od pierwszego, aż do ostatniego zdania. Prowadzi losy bohaterów tak barwnie, tak zaskakująco, prawdziwie. Czytelnicy podczas wtorkowego spotkania pytali m.in. o wolontariat Pani Joanny w Fundacji dla Rodaka. Organizacja wspiera Polaków zamieszkałych w Kazachstanie. Usłyszeli wiele prawdziwych wzruszających historii, które można znaleźć w Jej książkach.

Spotkanie minęło w mgnieniu oka. Nasz gość to osoba z poczuciem humoru i dużym dystansem do siebie.

Zwieńczeniem wieczoru była możliwość rozmowy z ulubioną pisarką. Zakupione na miejscu książki wraz z autografem, z pewnością będą pamiątką tego dnia.

Projekt „Wszystko gra”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo PrzasnyszBibliotekakultura