1 Pierwszy dzień wakacji z Biblioteką rozpoczęliśmy twórczo i aktywnie.

Na początku zajęć wspólnie z dziećmi sporządziliśmy kontrakt, który podpisał każdy uczestnik spotkania. Następnie dzieci wzięli udział w warsztatach twórczych ,,Zróbmy fantastyczną bajkę’’, polegającą na  stworzeniu ilustracji do teatrzyku Kamishibai. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem zapoznali się z wiadomościami na temat samego teatrzyku.

Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków, wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu nazwanego butai. Następnie w grupach dzieci rysowały ilustracje do bajki pt. ,,Kopciuszek’’, którą zaprezentowali w drewnianej skrzynce teatrzyku Kamishibai.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wakacji za aktywny udział w zajęciach i wspaniałą atmosferę podczas pierwszego dnia wakacji.

Projekt „LEMoniadowy MIX”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.