rekord plakatJuż 24 lipca 2021 roku zapraszamy do udziału w wydarzeniu z okazji 100-lecia urodzin Stanisława Lema oraz Roku Stanisława Lema ustanowionego przez Sejm RP w Przasnyszu. Nie może Was zabraknąć podczas bicia REKORDU POLSKI w kategorii: najwięcej osób czytających utwór Stanisława Lema jednocześnie!

Wydarzenie rozpoczynamy o godz. 15:00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji, przy ulicy Makowskiej 23 w Przasnyszu.  Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Przasnysza i okolic, którzy w wyznaczonym czasie będą jednocześnie czytać na głos wybrany przez nas fragment książki Lema.

Wystarczy 150 osób i 5 minut głośnego czytania.

Na zgłoszenia lektorów czekamy do 16 lipca 2021 w bibliotece głównej lub pod nr tel. 502 087 037.

Imprezie towarzyszyć będzie koncert Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Przasnyszu, miasteczko organizacji pozarządowych, animacje i zabawy dla dzieci oraz inne atrakcje.

Celem ustanowienia rekordu jest promocja czytelnictwa oraz aktywizacja mieszkańców miasta.

Organizator: Miasto Przasnysz, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu,  Biuro Rekordów.

Współorganizatorzy: Federacja ROSA, Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Przasnyszu, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przasnyszu.

Wydarzenie objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Przasnysz.