2Żyjemy w czasach, w których informacje różnego rodzaju produkowane są w oszałamiającym tempie i mamy z nimi kontakt niemalże bez przerwy. Należy się jednak zastanowić, czy dane te są wiarygodne, dlatego zaprosiliśmy uczniów na warsztaty online Prawda czy fałsz? Co kryje się w informacji?

Zajęcia rozpoczęła rozmowa na temat fake newsów oraz przykładów z życia codziennego. Następnie zaprosiliśmy uczniów do przedstawienia się w taki sposób, aby każdy powiedział swoje imię oraz dwie informacje o sobie: jedną prawdziwą, drugą fałszywą. Zadaniem pozostałych było odgadnięcie prawdziwej informacji. Następnie rozmawialiśmy na temat wiarygodności przedstawionych artykułów.

Zwieńczeniem zajęć było pokazanie praktycznego zastosowania narzędzi online w analizie wiarygodności źródeł.

Projekt „Recepta na szczęście”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.