borowy plakat bez terminuUprzejmie informujemy, że premiera spotkania online z Cezarym Borowym planowana na 07.08 (piątek) zostaje przesunięta z przyczyn techniczno-organizacyjnych. O następnym terminie premiery nagrania poinformujemy wkrótce.

Cezary Borowy – absolwent Wydziału Ogrodnictwa SGGW. Podróżnik, przewodnik po Azji z zamiłowania dendrolog. Właściciel firmy usługowej. Ojciec dwóch dorosłych synów z których jest bardzo dumny.
Autor książki: "Spowiedź Hana Solo. Byłem przemytnikiem w Indiach".W latach 80-tych istniały liczne i dobrze zorganizowane polskie grupy przemytnicze w Azji Południowej. Przerzucali ogromne ilości elektroniki i złota z Singapuru do Indii. Ryzykowali bardzo wiele, łatwo mogli trafić do więzienia. A w powszechnej opinii, biały z więzienia w Indiach wychodzi tylko nogami do przodu. To była młoda polska inteligencja, stworzyli zżytą społeczność kilkuset młodych wykształconych ludzi, którzy uciekli z komunistycznego kraju i latami mieszkali w tropikach. Mogli przetrwać tylko dzięki legendarnej wręcz solidarności tej wspólnoty. Nigdy nikogo nie zostawiali samego. Każdy z nich w razie kłopotów mógł liczyć na wsparcie przyjaciół.Uczestnik tamtych wydarzeń po wycofaniu się z nielegalnych interesów i powrocie do kraju przez 30 lat wiódł bardzo zwyczajne życie. Założył rodzinę, pracował, wychowywał synów. Nikt z jego otoczenia nie podejrzewał, że jego przeszłość kryje taką tajemnicę. Nawet jego dzieci nie wiedziały, że kiedyś wiódł tak burzliwe życie . W 2018 roku udaje się na pieszą, samotną wędrówkę przez Indie aby rozliczyć się ze sobą i dowiedzieć jak tamto życie było możliwe. Jaki wpływ wywarło na dalsze jego losy. Teraz jako dojrzały mężczyzna jak to ocenia? Czy nie żałuje tamtych decyzji? Dlaczego tak otwarcie o tym pisze?
Odpowiedzią na te pytania podzieli się z Państwem na spotkaniu autorskim. Będą przemytnicze historie i relacje z pieszej wędrówki.

Książka dostała się do finału konkursu na najlepszą książkę podróżniczą 2019 roku w kategorii "debiutów".

Zapraszamy!

logo kultura w sieci