śpiewamy polskie kolędyW sobotnie popołudnie za sprawą Miejskiego Chóru Męskiego w murach biblioteki zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Na muzyczne spotkanie z tradycją przybyli mieszkańcy naszego miasta z Panem Łukaszem Machałowskim - Zastępcą Burmistrza Przasnysza.

Większość  kolęd i pastorałek powstała dzięki poetom i pisarzom, ale duży wkład miały także osoby duchowne i zakonnicy. Pisaniem melodii do kolęd zajmowali się najwybitniejsi kompozytorzy swoich czasów. Zazwyczaj muzyczną inspiracją dla kolęd były polonezy, marsze, popularne kołysanki i znane melodie ludowe

Wszyscy wysłuchaliśmy przygotowanych na tę okazję pastorałek w wykonaniu Miejskiego Chóru Męskiego pod dyrekcją Waldemara Maćkowskiego: ”W tej kolędzie”, ”Dnia jednego o północy" oraz  kolęd „Tryumfy Króla Niebieskiego”, ”Cicha noc”, ”Bracia patrzcie jeno”.

Druga część spotkania  to wspólne śpiewanie, któremu akompaniował Pan Waldemar Maćkowski, a publiczność wspierali członkowie Chóru. Z całego serca -  zabrzmiały m.in. ”Przybieżeli do Betlejem”, ”Lulajże Jezuniu”,Wśród nocnej ciszy”,  ”Mizerna cicha”, ”Oj maluśki ,maluśki”.

Dziękujemy Miejskiemu Chórowi Męskiemu za wspaniały koncert. Chór wystąpił w składzie: Grzegorz Andrejczyk, Józef Berk, Grzegorz Budnicki, Grzegorz Jasiński, Zdzisław Sendrowski, Andrzej Czaplicki, Stanisław Czaplicki, Andrzej Jachimowski, Andrzej Królikowski, Bogdan Piastun, Adam Sawicki, Tadeusz Siółkowski, Piotr Szymański, Zbigniew Tadrzak, Karol Tomaszewski, Tadeusz Sołtyk oraz Waldemar Maćkowski (dyrygent).

Projekt „Wszystko gra!”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo PrzasnyszBibliotekakultura