wolontariusz miniKonkurs Wolontariusz roku 2019 skierowany jest do wolontariuszy zrzeszonych w MOPS w Przasnyszu oraz osób i instytucji korzystających z ich pomocy. Za 2019 rok nominowano dwudziestu dwóch wolontariuszy na stu sześćdziesięciu dwóch działających.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się również wolontariusze pracujący w Miejskiej Bibliotece Publicznej:

Aneta Barbara Abramczyk:

absolwentka WSH w Pułtusku, obecnie podjęła studia podyplomowe na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa w Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych. Pomaga w Fili nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej od października 2018 roku. Uzdolniona plastycznie, uatrakcyjnia zajęcia z dziećmi zrobionymi przez siebie pomocami dydaktycznymi. Zawsze życzliwa, pogodna i uczynna roznosi również książki osobom chorym, które mają problem z wyjściem z domu.

Patrycja Bulicka:

uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu. Pomaga w Miejskiej Bibliotece Publicznej od początku roku szkolnego, głównie w Punkcie Bibliotecznym w Szpitalu im. Wojciecha Oczko w Przasnyszu. Jej zadaniem jest roznoszenie książek na oddziały osobom chorym, które mają problem z dotarciem do biblioteki. Brała czynny udział w prowadzeniu zajęć podczas ferii zimowych z biblioteką. Patrycję cechuje empatia, dobroć i ciepło, które są niezbędne zarówno w pracy z dziećmi jak i dorosłymi czytelnikami. Potrafi szybko i we właściwy sposób nawiązać właściwe relacje z ludźmi. Jest zaangażowana i pracowita.

Serdecznie gratulujemy!

Lista wszystkich laureatów konkursu znajduje się na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu.