wizyta przedszkolakow24 września Miejską Bibliotekę odwiedziły dwie grupy przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej nr 2  im. Henryka Sienkiewicza oraz grupa z Kubusiowego Przedszkola w Przasnyszu. Grupy zwiedziły oddział dla dzieci i młodzieży, oddział dla dorosłych oraz dowiedziały się jak zostać czytelnikiem naszej Biblioteki. W oddziale dla dorosłych największą popularnością cieszył się fotel audio.

Grupa ze Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyła w warsztatach popularyzujących czytelnictwo. Bohaterem zajęć był Elmer - kolorowy słoń w kratę. Elmer to słoń, do którego wszyscy przychodzą po poradę. Zawsze podejmuje inicjatywę, potrafi zmotywować do działania. Jest dowcipny, cierpliwy, ma naturę badacza, jego życiowe motto to: ,, sprawdźmy’’,  ,,poszukajmy’’, ,,dowiedźmy się’’. Po przeczytaniu książek  ,,Elmer i zagubiony miś’’ ,,, Elmer na szczudłach’’  dzieci były bardzo aktywne, odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanych historii  i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.  Wykonały pracę plastyczną, kolorowały Elmera (każdą kratkę w innym kolorze).

Natomiast grupa z Kubusiowego Przedszkola zwiedziła wystawę batików pn. "Święty Stanisław Kostka w batiku" przedstawiające sceny z życia św. Stanisława. Przedszkolaki chętnie opowiadały o świętym, o jego życiu jak również słuchały kolejnych opowieści o nim.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, wychowawcom i opiekunom grup za mile spędzony czas i odwiedziny.