Gry i zabawy w biblioteceW sobotnie przedpołudnie odbyło się kolejne spotkanie w ramach "Poranka w Bibliotece". Poznawaliśmy literaturę dziecięcą, ich autorów, zachęcaliśmy do czytania nie tylko lektur szkolnych a także dobrze się bawiliśmy!

Zabawę ze starszymi dziećmi rozpoczęliśmy od pogadanki na temat zalet czytania książek. Dlaczego warto czytać? Co się dzieje z naszym ciałem podczas czytania? Jakie książki lubimy czytać? Następnym zadaniem było połączenie tytułów książek z autorami. Szukanie konkretnych pozycji na regałach bibliotecznych sprawiło mnóstwo radości oraz dobrej zabawy. Były również rebusy oraz łamigłówki, z którymi uczestnicy poradzili sobie znakomicie. Młodsze dzieci wzięły udział w manualnych zabawach. Łowienie "makaronowych" rybek, oraz układanie rysunków z fasoli sprawiło, że zaangażowanie i koncentracja maluchów była na wysokim poziomie. Na koniec wszyscy układaliśmy domino z książek. Zabawy nie było końca!

Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za sobotnie spotkanie, na kolejne zapraszamy już 23 marca.

Projekt „N.O.W.A. Biblioteka - nasza biblioteka”

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo PrzasnyszBibliotekakultura