spotkanie z robotemŚwiąteczne lekcje z programowania rozpoczęte! 4 i 6 grudnia mieliśmy przyjemność przeprowadzić warsztaty w Kubusiowym Przedszkolu oraz gościliśmy w Bibliotece Głównej klasy I-II-III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krukowie.

Ze starszą grupą zajęcia rozpoczęliśmy od zwiedzania Biblioteki. Zwiedziliśmy Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Oddział dla Dorosłych oraz Pokój Gromadzenia i Opracowania Zbiorów. Następnie przeszliśmy do części głównej, czyli nauki programowania robotów. Photon to mały, interaktywny robot, sterowany za pomocą aplikacji na tablecie. Dzieci zapoznały się z możliwościami i jego funkcjami. Programowały robota tak, aby dojechał do wyznaczonego celu. Niesamowita radość i zaangażowanie towarzyszyły każdemu przez całe zajęcia.

Z nieco młodszymi dziećmi - w Kubusiowym Przedszkolu uczyliśmy robota mówić wierszyk o mikołaju. Dzieci z chęcią uczestniczyły w zajęciach a przy tym doskonale się bawiły. Największą jednak atrakcją naszego spotkania były wyścigi robotów, które miały za zadanie dojechać do kolorowych kubeczków na czas. Radość dzieci podczas zajęć była dla nas największym prezentem - dlatego bardzo lubimy uczyć dzieci poprzez zabawę!

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za wspaniała atmosferę i wspólną zabawę a wychowawcom grup i opiekunom - za współpracę!