InfografikaZapraszamy do zapoznania się z liczbami, które pokazują aktywność czytelniczą naszych użytkowników. Bez nich nie można wyobrazić sobie istnienia żadnej biblioteki, dlatego jest to tak ważny wskaźnik. W 2018r. mieliśmy 4088 użytkowników co oznacza, że już prawie co 4 mieszkaniec Przasnysza korzysta z naszych usług.

Aby księgozbiór był atrakcyjny dla Czytelników powinien charakteryzować się aktualnością, nowością, dostosowaniem do potrzeb odbiorców. Co miesiąc wzbogacamy go o 160 nowych tytułów, spełniamy Wasze życzenia i zapraszamy do jego wspólnego tworzenia. Jeśli nie ma u nas pozycji, której szukacie prosimy o zgłoszenie tego faktu bibliotekarzowi. Życzenia spełniamy przy następnym zakupie! Wśród wypożyczanych książek największą liczbę stanowiła literatura piękna dla dorosłych. Oto autorzy i tytuły, które w ubiegłym roku biły rekordy popularności:

Robert Małecki - " Porzuć swój strach"

Gabriela Gargaś - "Tylko Ty"

Katarzyna Misiołek - "Ironia losu"

Lizzie Enfield - "Dawka życia"

Ilona Gołębiewska - "Tajemnice starego domu"

Dorota Gąsiorowska - "Obietnica Łucji"

Agnieszka Krawczyk - "Siostry"

Magdalena Kordel - "Nadzieje i marzenia"

Magdalena Witkiewicz - "Pudełko z marzeniami"

Susan Meissner -"Dziewczyna z nagietkowym szalem"

Wypożyczyliście Państwo ponad  40 tys. książek –  a my - jak zawsze - prosimy o więcej :). Dużym powodzeniem cieszą się także audiobooki, których zbiory systematycznie powiększamy. Bardzo  ważnym  składnikiem  zbiorów  bibliotecznych  są  czasopisma,  bezpłatnie dostępne tylko w bibliotekach. W 2018 roku oferowaliśmy 28 tytułów czasopism  zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych. Chętnie odwiedzacie nas online o czym świadczy ponad 35 tyś. wejść na stronę internetową. Jesteście z nami także na facebooku dziękujemy za wszystkie1096 lajków! Dziękujemy i zapraszamy do nas także w roku 2019!