zajęcia w biblioteceOkres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia to magiczny, świąteczny czas. 12 grudnia Miejską Bibliotekę odwiedzili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rostkowie.

Zajęcia rozpoczęliśmy od zwiedzania Biblioteki. Zwiedziliśmy Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Pokój Gromadzenia i Opracowania Zbiorów. W Oddziale dla Dorosłych ogromne wrażenie zrobiła choinka z książek, przy której koniecznie trzeba było zrobić zdjęcie! Wstępem do zajęć była krzyżówka, której rozwiązanie zdradziło temat naszego spotkania. Hasło brzmiało "Boże Narodzenie". Dzieci z chęcią wzięły udział w swobodnej rozmowie dotyczącej tradycji świątecznych. Następnie wysłuchały "Legendy o choince" Jadwigi Dmowskiej, poznały tradycję ubierania choinki,  wykonały pracę plastyczną- zimowy domek z papieru.

Mamy nadzieję, że historie poznane podczas grudniowych zajęć dla dzieci były wstępem do rodzinnego świętowania Bożego Narodzenia i podkreślą magię tego wyjątkowego czasu.

Dziękujemy dzieciom za wspaniałą atmosferę a wychowawcom grup i opiekunom za współpracę!