infografikaZapraszamy do zapoznania się z liczbami, które pokazują aktywność czytelniczą naszych użytkowników. Bez nich nie można wyobrazić sobie istnienia żadnej biblioteki, dlatego jest to tak ważny wskaźnik. W 2019 r. mieliśmy 4742 użytkowników co oznacza, że  co najmniej 4 mieszkaniec Przasnysza korzysta z naszych usług.

Aby księgozbiór był atrakcyjny dla Czytelników powinien charakteryzować się aktualnością, nowością, dostosowaniem do potrzeb odbiorców. Co miesiąc wzbogacamy go o 187 nowych tytułów, spełniamy Wasze życzenia i zapraszamy do jego wspólnego tworzenia. Jeśli nie ma u nas pozycji, której szukacie prosimy o zgłoszenie tego faktu bibliotekarzowi. Życzenia spełniamy przy następnym zakupie! Wśród wypożyczanych książek największą liczbę stanowiła literatura piękna dla dorosłych.

Oto autorzy i tytuły, które w ubiegłym roku biły rekordy popularności:

Katarzyna Michalak " Błękitne sny"

Ilona Gołębiewska "Tajemnice starego domu"

Nicholas Sparks "Najdłuższa podróż"

Gabriela Gargaś "Tylko Ty"

Agnieszka Krawczyk "Siostry"

Vi Keeland "Tylko Twój"

Karolina Wilczyńska "Życie na zamówienie, czyli Espresso z cukrem"

Witold Gombrowicz "Ferdydurke"

Katarzyna Bonda "Okularnik"

Władysław Reymont "Chłopi"

Wypożyczyliście Państwo ponad  39 tys. książek –  a my - jak zawsze - prosimy o więcej :). Dużym powodzeniem cieszą się także audiobooki, których zbiory systematycznie powiększamy. Bardzo  ważnym  składnikiem  zbiorów  bibliotecznych  są  czasopisma,  bezpłatnie dostępne tylko w bibliotekach. W 2019 roku oferowaliśmy 34 tytuły czasopism,  zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych. Chętnie odwiedzacie nas online o czym świadczy 39 tyś. wejść na stronę internetową. Jesteście z nami także na facebooku dziękujemy za wszystkie1704 lajki! Dziękujemy i zapraszamy do nas także w roku 2020!

infografika za 2019 rok