Pierwszy raz w biblioteceNasze siedziby w zeszłym tygodniu odwiedzili goście ze Szkoły Podstawowej nr 3. Spotkanie rozpoczęło zwiedzanie Biblioteki, oraz podstawowe zasady bycia czytelnikiem. Dary jesieni oraz wiersze kolejno Jana Brzechwy oraz Marii  Konopnickiej przeniosły nas w magiczny świat tej pory roku.

Kasztany  zaś okazały się świetnym pomysłem, który dzieci wykorzystały na  ułożenie wymyślonego przez siebie obrazka. Ostatnie w tym cyklu zajęcia o jesieni zakończyły prace plastyczne,  których tematem przewodnim były winogrona. Dzieci w przeróżnych  formach stworzyły piękne i jedyne w swoim rodzaju dzieła, które mogły  zabrać ze sobą na pamiątkę naszego spotkania. Z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zajęcia, kolejno w Filii nr 1  oraz Oddziale dla Dzieci i Młodzieży poświęcone były właśnie tej  tematyce. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr  1 mieli okazję wykazać się podstawową wiedzą na temat naszej Ojczyzny. Spotkanie zapoczątkowało wspólne rozwiązanie krzyżówki której hasła  były ściśle powiązane z Polską. Symbole narodowe, wiersz małego patrioty oraz hymn nie pozostały obce  naszym gościom. Jako pamiątkę uczniowie mogli zabrać ze sobą własnoręcznie wykonany  symbol narodowy. Orzeł na czerwonym tle wykonany metodą płaskiego  orgiami z koła pozwoliło na rozwinięcie nie tylko zdolności manualnych  ale także wyobraźni, dzięki czemu każda praca była wyjątkowa. Starsi uczniowie zaś mieli okazję poznać naszego bibliotecznego  przyjaciela- robota Photon. Swoją wiedzę mogli sprawdzić rozwiązując quiz w popularnej aplikacji Kahoot! Każde spotkanie okazało się wyjątkowe oraz pełne pozytywnej energii. Serdecznie dziękujemy wychowawcom oraz uczestnikom za odwiedziny.