Warsztaty We wtorek 6 listopada w siedzibie Biblioteki odbyły się warsztaty dla młodzieży "Wirtualny spacer z interfejsem", połączone z praktycznymi ćwiczeniami wykonywania zdjęć panoramicznych. Uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoje wiadomości dzięki zajęciom prowadzonych przez pana Piotra Idlera - fotografa (Firma Fotoklika).

Wirtualne spacery to kilkanaście lub kilkadziesiąt połączonych ze sobą panoram sferycznych. Są one cyfrową reprezentacją fotografowanego miejsca, ukazaną w taki sposób, żeby internauta w maksymalnym stopniu poczuł jakby był tam „na żywo”. Robienie zdjęć panoramicznych - wbrew pozorom nie jest łatwą sztuką. Uczestnicy mieli okazję poznać od technicznej strony tajniki wykonywania zdjęć panoramicznych, a także wcielili się w profesjonalistę wykonując zdjęcia Biblioteki "od środka".

Już wkrótce, wirtualny spacer po nowej siedzibie Biblioteki będzie dostępny na naszej stronie internetowej.

Projekt „Teatr-Kino-Biblioteka:historia jednego budynku”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury