WarsztatyMiejska Biblioteka Publiczna jest instytucją, która stara się dostosowywać swoją ofertę do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W piątek 26.10.2018 odwiedziły nas osoby korzystające z punktu bibliotecznego książki mówionej.

W ramach projektu "Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących", realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym  "Larix" im. Henryka Ruszczyca, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nasza instytucja otrzymała nieodpłatnie dwa urządzenia Czytak Plus, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Na podstawie umowy użyczenia biblioteka wypożycza Czytaki wraz z książkami audio czytelnikom z dysfunkcją wzroku. Dysponujemy również pakietem cyfrowych książek mówionych, których można posłuchać na urządzeniu Czytak oraz zbiorem audiobooków. Audiobooki są coraz bardziej popularne wśród naszych czytelników. Pozwalają na kontakt z literaturą także podczas jazdy samochodem, wykonywania codziennych obowiązków.

Podczas spotkania uczestnicy rozmawiali o swoich ulubionych książkach oraz dzielili się doświadczeniami związanymi z użytkowaniem Czytaka.

Osoby zainteresowane wypożyczeniem Czytaka zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Jarosław Dąbrowskiego 3).

Projekt „Teatr-Kino-Biblioteka:historia jednego budynku”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury