Promocja 16 października uczestniczyliśmy w Targach  Edukacji i Pracy. Targi, których organizatorem była Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP wraz z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ciechanowie, Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego w Ciechanowie, Młodzieżowym Centrum Kariery w Przasnyszu oraz Delegaturą Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie.

Udział w Targach daje młodym ludziom możliwość spotkania się z wieloma pracodawcami w  jednym miejscu, pozyskiwania wielu ofert pracy. Obok kilkunastu pracodawców z terenu powiatu nie zabrakło również  Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nasze stoisko reklamowało przede wszystkim ofertę kulturalno-edukacyjną Biblioteki, którą przygotowaliśmy dla młodzieży: od zbiorów w formie tradycyjnej (książki w ramach bookcrossingu cieszyły się dużym wzięciem) do przedstawionej oferty naszych zbiorów w formie audio i e-booków. Mieliśmy też okazję zaprezentować i zachęcić młodzież do udziału w warsztatach i wydarzeniach organizowanych w naszej nowej siedzibie.

Główną jednak atrakcją  naszego stoiska były Photony- interaktywne roboty edukacyjne, które wprowadzają zarówno dzieci jak i młodzież w świat nowych technologii. Za pomocą aplikacji mobilnych uczą one podstaw programowania. Można w  ten atrakcyjny sposób połączyć zabawę z nauką.

Dziękujemy Organizatorom Targów za zaproszenie i możliwość promocji naszej oferty wśród uczestników wydarzenia.