lekcja bibliotecznaDzisiejszego dnia Miejską Bibliotekę odwiedziła klasa IV a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu. Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej dotyczącej zastosowania i korzystania z różnego rodzaju słowników.

Wstępem do zajęć była krzyżówka, której hasło brzmiało "Słowniki". Uczniowie zapoznali się ze słownikami:  języka polskiego, wyrazów obcych, bliskoznacznych, ortograficznym  a także poprawnej polszczyzny.   Po omówieniu budowy słowników i ich  obejrzeniu na uczestników zajęć czekały różnorodne ćwiczenia. Uczniowie pracowali w grupach. Wiele wątpliwości  ortograficznych a także znaczenie takich słów jak: optymista czy egoista  zostało rozwikłane dzięki pracy uczniów ze słownikami.

Dziękujemy klasie IV a  za aktywny udział w zajęciach oraz pani Annie Kaczyńskiej za współpracę.