ZajęciaW tym tygodniu Bibliotekę odwiedzili kolejni goście. Byli u nas zarówno uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 jak i  przedszkolaki z Językowego Przedszkola „The Academy of Smurfs”.

Młodsze dzieci mogły wysłuchać fragmentów bajek z cyklu o słoniu  Elmerze, który przeżywa wiele ciekawych przygód. Dzięki nim dzieci odkryły swoje indywidualne talenty, uczyły się tolerancji i otwartości. Przekonały się również, że warto zawierać nowe przyjaźnie. Następnie miały za zadanie pokolorować go tak, aby wyglądem przypominał jak najbardziej książkowy pierwowzór. Wszyscy wykazali się ogromnym plastycznym talentem.  Mieli też okazję zapoznać się z nowościami wydawniczymi.  Z wielkim szacunkiem oglądali książeczki a także wymieniali zasady jak należy dbać o książki.Starsi uczniowie zaś - klasa 2 miała możliwość zapoznać się z  mieszkańcem Biblioteki - robotem Photonem. Przyleciał do nas z kosmosu, więc naszym zadaniem było nauczyć  go jak najwięcej. Wyrażanie emocji, wydawanie dźwięków a także wyścigi robotów wprowadziły dzieci w wielki świat programowania i dobrej zabawy ze szczyptą lubianej rywalizacji.

Serdecznie dziękujemy wychowawcom oraz uczestnikom za aktywność, wspaniałą atmosferę i zapraszamy do Biblioteki!