JesieńPrzyszła jesień a z nią jesienne zajęcia w Bibliotece. Mieliśmy dziś okazję gościć grupę przedszkolną z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu z wychowawczynią panią Ewą Zatońską.

Tematem zajęć była oczywiście jesień, która wraz z upływem czasu zmienia swoje barwy i krajobrazy. Dzieci pięknie opowiadały ilustracje przedstawiające jesień oraz  opisywały warunki atmosferyczne jakie występują tą porą roku. Zabawa w deszczyk – jako przerywnik - rozbudziła wszystkich uczestników i zmotywowała do dalszej pracy. W części plastycznej zajęć dzieci miały za zadanie wyklejenia bibułą kontury parasola, który będzie chronił dzieci przed nagłym deszczem. Powstały piękne, kolorowe prace, dzięki którym jesienna szarość przedszkolnej sali nabierze barw.  Na koniec zajęć oglądanie nowości wydawniczych z zakresu literatury dziecięcej sprawiło, że Biblioteka ma coraz więcej nowych czytelników.

Serdecznie dziękujemy dzieciom za odwiedziny i wychowawcy za wspaniałą współpracę!