infografika2022Zapraszamy do zapoznania się z liczbami, które pokazują aktywność naszych czytelników. Bez nich nie można wyobrazić sobie istnienia żadnej biblioteki, dlatego jest to tak ważny wskaźnik.

 

Aby księgozbiór był atrakcyjny dla Czytelników powinien charakteryzować się aktualnością, nowością, dostosowaniem do potrzeb odbiorców. Co miesiąc wzbogacamy go o 117 nowych tytułów, spełniamy Wasze życzenia i zapraszamy do jego wspólnego tworzenia. Jeśli nie ma u nas pozycji, której szukacie prosimy o zgłoszenie tego faktu bibliotekarzowi. Życzenia spełniamy przy następnym zakupie! 

Oto autorzy i tytuły, które w ubiegłym roku biły rekordy popularności:

*Oddział dla Dorosłych

Tekiela Joanna - Schronisko w Podgórowie

Świętek Edyta - Zniewoleni

Olejnik Agnieszka - Wianek z lawendy

Sinicka Alicja - Będziesz tego żałować

Małecki Robert - Najsłabsze ogniwo

*Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Bednarek Justyna - Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)

Pilkey Dav - Dog Man - opowieść o dwóch kotach

Cichoń Waldemar - Cukierku, ty łobuzie!

Głowińska Anita - Kicia Kocia ma braciszka Nunusia

Widmark Martin - Tajemnica szpitala

*Filia nr 1

Janus Katarzyna - Sacrum et profanum

Riley Lucinda - Drzewo anioła

Mirek Krystyna - Inni mają lepiej

Olejnik Agnieszka - Dworek w Miłosnej

Bauer Ewa - Za nasze winy

 

Wypożyczyliście Państwo ponad 30 tys. książek –  a my - jak zawsze - prosimy o więcej :). Dużym powodzeniem cieszą się także audiobooki, których zbiory systematycznie powiększamy. Bardzo  ważnym  składnikiem  zbiorów  bibliotecznych  są  czasopisma,  bezpłatnie dostępne tylko w bibliotekach. W 2022 roku oferowaliśmy 11 tytułów czasopism,  zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych. Chętnie odwiedzacie nas online o czym świadczy ponad 35 tyś. wejść na stronę internetową. Jesteście z nami także na facebooku dziękujemy za wszystkie 2300 lajków! Dziękujemy i zapraszamy do nas także w roku 2023!