komiks.okladkaDobiegły końca prace nad komiksem przasnyskim, które realizowaliśmy w ramach Programu BLISKO Narodowego Centrum Kultury we współpracy z Muzeum Historycznym w Przasnyszu. Działanie obejmowało cykl spotkań tematycznych: o historii miasta prowadzonych w atrakcyjnej formie (wystawa multimedialna w Muzeum), spacery po Przasnyszu oraz warsztaty dla młodzieży Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu prowadzone przez rysownika komiksów Rafała Kado.

Młodzież uczyła się podstaw tworzenia scenariusza, kadrowania i rysunku. W ten sposób powstał komiks ”Dwór myśliwski Przasnysz”, którego autorami są uczniowie ll Klasy Technikum Logistycznego Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu. Opiekę merytoryczną nad pracami sprawowali: Monika Miłoszewska (Muzeum Historyczne), Bogusław Brykała (nauczyciel Zespołu Szkół Powiatowych, wychowawca klasy), Hubert Dęby (Muzeum Historyczne), Bartosz Drejerski (Muzeum Historyczne), Rafał Kado (ilustrator).

Dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność i świetną współpracę wszystkim zaangażowanym osobom i instytucjom.

loga.nck.nowe