1Narodowe Święto Niepodległości było okazją do muzycznego spotkania. Na naszej kameralnej scenie wystąpili: Łukasz Juszkiewicz (śpiew), Michał Kaszubowski (piano) i Tomasz Kaszubowski (gitara klasyczna) z koncertem pt. "Wolność".

Zgromadzoną publiczność powitali: Dyrektor Biblioteki Małgorzata Sobiesiak oraz Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski.

W murach biblioteki rozbrzmiewały pieśni patriotyczne i piosenki, które kojarzymy z wolnością i niepodległością.

Licznie zgromadzoną widownię zachwyciło wykonanie m.in. utworów ”Sen o Victorii” zespołu Dżem, ”Wolności”, ”Świecie nasz” Marka Grechuty, ”Miejcie nadzieję ”Jacka Wójcickiego, ”Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena.

Publiczność  przyjęła koncert entuzjastycznie, nagradzając artystów gromkimi brawami i prosząc o bis.

Dziękujemy państwu Annie i Januszowi Nachtygalom za pomoc techniczną w organizacji wydarzenia.

W koncercie udział wzięli:

Łukasz Juszkiewicz - uczestnik III edycji “The Voice of Poland”, laureat między innymi takich programów jak “Szansa na Sukces” oraz wielu prestiżowych, ogólnopolskich festiwali muzycznych.

Tomasz Kaszubowski - polski muzyk, gitarzysta klasyczny, uczestnik licznych festiwali muzycznych w kraju i za granicą.

Michał Kaszubowski - pianista jazzowy, klasyczny, pedagog, kompozytor, absolwent Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie w klasie fortepianu, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi.