1To już ostatnie dni realizacji naszego projektu "Otwarte. Zapraszamy!", na który biblioteka otrzymała dofinansowanie w ramach Programu BLISKO Narodowego Centrum Kultury. Projekt zakładał m.in. wsparcie mieszkańców Przasnysza w aktywnym współtworzeniu wydarzeń i działań. Dzisiaj zakończyła się realizacja inicjatywy pań Elżbiety Kempisty oraz Zofii Wódkiewicz pn. „Gdzie te prywatki, gdzie tamten czas” podczas której grupa dwudziestu uczestniczek poznała historię tańców standardowych i latynoamerykańskich oraz nauczyła się układów tanecznych.

Zajęcia prowadziła instruktor tańca Anna Michalska – Studniak.

Podczas pokazu w Ośrodku Sportu i Rekreacji, uczestniczki zaprezentowały zgromadzonej publiczności tańce: walc angielski, paso double oraz bachata. Na sali rozbrzmiały gromkie brawa. Na koniec pokazu zgromadzoną publiczność zaproszono do wspólnego tańca bachaty. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski, który docenił zaangażowanie uczestniczek zajęć, ich aktywność i kreatywność.

loga.nck.nowe