1Rozpoczęliśmy drugi tydzień Wakacji z Biblioteką. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabaw oraz integracji. Pierwszą atrakcją była gra „Pajęczyna”, która polegała na stworzeniu pajęczej sieci. Dzieci usiadły w obszernym kółku. Następnie osoba rozpoczynająca trzymała w ręku kłębek wełny, przedstawiała się, po czym cały czas trzymając swój odcinek nici podawała ją rzucając innej, wybranej przez siebie osobie. Podczas kolejnej części, uczestnicy wzięli udział w warsztatach tworzenia gier planszowych.
Odpowiadały na pytania, jakie gry planszowe znają i z kim najczęściej grają. Po tej części wszyscy zostali podzieleni na zespoły. Każda para otrzymała arkusz dużego papieru, kolorowe markery, kostki, pionki (za które posłużyły kolorowe zakrętki po napojach) oraz instrukcję tworzenia. W oparciu o te elementy każda z drużyn opracowała własną wersję gry planszowej o nazwie ,,Wąż”, do której samodzielnie stworzyła zasady gry. Powstały wspaniałe oraz niepowtarzalne prace, a świeżo upieczeni twórcy od razu przystąpili do testowej rozgrywki.