infografika2020Zapraszamy do zapoznania się z liczbami, które pokazują aktywność naszych czytelników. Bez nich nie można wyobrazić sobie istnienia żadnej biblioteki, dlatego jest to tak ważny wskaźnik.

Aby księgozbiór był atrakcyjny dla Czytelników powinien charakteryzować się aktualnością, nowością, dostosowaniem do potrzeb odbiorców. Co miesiąc wzbogacamy go o 170 nowych tytułów, spełniamy Wasze życzenia i zapraszamy do jego wspólnego tworzenia. Jeśli nie ma u nas pozycji, której szukacie prosimy o zgłoszenie tego faktu bibliotekarzowi. Życzenia spełniamy przy następnym zakupie!

Oto autorzy i tytuły, które w ubiegłym roku biły rekordy popularności:

*Oddział dla Dorosłych

Nicolas Sparks - "Najdłuższa podróż"

Olga Tokarczuk - "Księgi Jakubowe albo Wielka podróż przez siedem granic, pięć języków i trzy duże religie, nie licząc tych małych"

Gabriela Gargaś - "Tylko Ty"

Katarzyna Michalak - "Błękitne sny"

Karolina Wilczyńska - "Rachunek za szczęście, czyli caffe latte"

*Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Kasepke Grzegorz – Detektyw Pozytywka

Goscinny Rene – Mikołajek

Pilkewy Dav – Dog Man – opowieść o dwóch kotach

Maleszka Andrzej – Czerwone krzesło

Rowling J. K. – Harry Potter i kamień filozoficzny

Wypożyczyliście Państwo ponad 40 tys. książek –  a my - jak zawsze - prosimy o więcej :). Dużym powodzeniem cieszą się także audiobooki, których zbiory systematycznie powiększamy. Bardzo  ważnym  składnikiem  zbiorów  bibliotecznych  są  czasopisma,  bezpłatnie dostępne tylko w bibliotekach. W 2020 roku oferowaliśmy 22 tytuły czasopism,  zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych. Chętnie odwiedzacie nas online o czym świadczy ponad 37 tyś. wejść na stronę internetową. Jesteście z nami także na facebooku dziękujemy za wszystkie1897 lajków! Dziękujemy i zapraszamy do nas także w roku 2021!