1W ostrołęckim Multicentrum, Kreatywnym Centrum Nauki i Technologii 18 listopada odbyła się konferencja regionalna – "Przyszłość Mazowsza z Funduszami Europejskimi", była ona okazją do podsumowania 18 lat obecności Polski w Unii Europejskiej i zrealizowanych w tym czasie inwestycji.

W konferencji uczestniczyła dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Małgorzata Sobiesiak jako beneficjent  funduszy unijnych, dzięki którym wyremontowany został nowy gmach biblioteki , a także Agnieszka Mikołajewska, Barbara Chodkowska i Joanna Siedlecka z Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Urzędu Miasta.

Dyrektor miała okazję opowiedzieć zarówno o historii budynku, jego modernizacji, jak i o tym jak w tej chwili działa Biblioteka.

Spotkanie było okazją do wprowadzenia do programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.

Organizatorem konferencji była Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.W konferencji udział  wzięli przedstawiciele władz i samorządu Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego oraz gmin z całego regionu. Nie zabrakło przedstawicieli władz Mazowsza i dyrekcji Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.