zaproszenie jazzowy koncertW jazzowych rytmach w niedzielne, słoneczne popołudnie przasnyszanie mieli możliwość uczestnictwa w kolejnym wydarzeniu kulturalnego lata z biblioteką.

Usłyszeliśmy oryginalne standardy m. in. Georga Gerswina „Summertime", Harolda Ardena" Over the rainbow", "Czterdziestolatka" Jerzego Matuszkiewicza, Stephena Fostera „Swanee River", Henryka Kuźniaka "Ragtime Va Bank" oraz Michała Kaszubowskiego "Mały ragtime" w jazzowych interpretacjach. Zachwycała znakomita gra Łukasza Motyki, dla którego klarnet nie ma tajemnic, wirtuozeria klawiszy Michała Kaszubowskiego oraz perkusyjne solówki Macieja Ostromeckiego. Wszystko to  spinało się w przemyślaną ze smakiem, gustowną całość. Świadkami tego muzycznego spektaklu była zachwycona publiczność, która wypełniła letnią czytelnię biblioteki. Po burzy oklasków i kilku bisach można było porozmawiać z artystami.

Dziękujemy Państwu Annie i Januszowi Nachtygalom za pomoc techniczną w organizacji koncertu.