Zajęcia w bibliotece Wakacje powoli dobiegają końca, dlatego zaprosiliśmy dziś naszych sąsiadów – Harcerzy z Hufca Przasnysz do wspólnej zabawy. Motywem przewodnim dzisiejszych zajęć były nowe technologie, czyli programowanie robotów Photon  i  Ozobotów.

Uczestnicy  zajęć podzieleni zostali na dwie grupy. Grupa pierwsza pracowała z robotami Photon natomiast grupa druga programowała  Ozobota. Następnie grupy się wymieniły.  Na początku zajęć uczestnicy dowiedzieli  się  co oznacza termin ,, kodowanie’’ oraz co można programować. Po części teoretycznej przeszliśmy do ćwiczeń praktycznych. Dzieci miały zaprogramować Photona tak, aby przejechał po wyznaczonej trasie, wydał dźwięk a także zmienił kolor czułek. Natomiast Ozobot poruszał się po zakodowanych przez dzieci trasach utworzonych z edukacyjnych puzzli.

Zabawa była bardzo udana, a dzieciom bardzo się podobało kodowanie z Ozobotem i robotem Photon. Wszystkim uczestnikom dziękujemy  za aktywny udział w zajęciach. CZUWAJ!

Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.