Zajęcia z projektorem AniaDziś mieliśmy przyjemność gościć w bibliotece grupę przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Skrzat. Wizytę dzieci rozpoczęły od zwiedzania wszystkich działów. Potem czekała na nie niespodzianka - pokaz bajki na projektorze z dawnych lat!

Przedszkolaki z chęcią uczestniczyły w rozmowie dotyczącej bajek oraz czasów, kiedy nie było smartfonów, tabletów, laptopów. Największym zaskoczeniem okazał się rzutnik „Ania”, na którym kiedyś wyświetlane były bajki. W dalszej części zajęć grupa miała okazję przenieść się w przeszłość i obejrzeć krótką bajkę z napisami wyświetlaną na rzutniku. Atmosfera „starego kina” udzieliła się wszystkim. Pierwszą część zajęć zakończyła zabawa z odgadywaniem tytułów oraz postaci z bajek. Podsumowaniem dzisiejszych zajęć było malowanie farbami plakatowymi na przygotowanych wcześniej foliach. Nasza biblioteka zamieniła się w iście bajkowy świat! Powstała przepiękna wioska Smerfów.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i liczymy, że młodzi czytelnicy będą do nas często zaglądać!

Projekt „N.O.W.A. Biblioteka - nasza biblioteka”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo PrzasnyszBibliotekakultura