klub rodzicaW poniedziałkowe popołudnie w siedzibie MBP odbyło się kolejne spotkanie w ramach Klubu Rodzica, na którym rozmawialiśmy o emocjonalności a także o tym, jak budować relacje i zaufanie z dziećmi. Każdy maluch jest inny, inaczej okazuje swoje uczucia, emocje. Często nie potrafią opisać swoich uczuć albo powiedzieć dokładnie co ich złości, przez co pojawiają się trudne sytuacje, z którymi rodzice sobie nie radzą.

Trudno rozpoznać, które z zachowań dziecka jest prawidłowe, a na które trzeba zwrócić szczególną uwagę i sięgnąć po pomoc specjalisty. Pani Sandra Brzeska - Zagroba - jako pedagog i wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie mówiła nam o sposobach radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w wychowaniu dziecka i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę. Poleciła również publikacje, z których możemy dowiedzieć m.in się jak nawiązać dobre relacje z dzieckiem i jak ważne jest zaufanie. Książki te, są dostępne dla czytelników w Oddziale dla Dorosłych.

Serdecznie dziękujemy Pani Sandrze Brzeskiej - Zagrobie za wartościowe spotkanie.

Projekt „N.O.W.A. Biblioteka - nasza biblioteka”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo PrzasnyszBibliotekakultura