poszerz swoje horyzontyW nowym roku szkolnym przygotowaliśmy dla uczniów nowe, ciekawe warsztaty. Zaprosiliśmy klasę III b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu by zapoznały się z aplikacją Quiver, czyli nowoczesną kolorowankę, pozwalającą na ,,ożywianiu’’ tradycyjnych rysunków.

Wstępem do zajęć było integracyjne bingo, które pozwoliło uczniom poznać swoje hobby, ulubione potrawy czy aktywności. Następnie dzieci kolorowały kredkami  wybrane przez siebie obrazki, a po uruchomieniu aplikacji na tabletach i nakierowaniu obiektywu kamerki na pokolorowane rysunki, modele z rysunków zmieniały się na ich oczach w trójwymiarowe obrazy. Zobaczyliśmy więc jadące samochody, wybuchy wulkanu i tańczące misie.

Przez cały czas trwania zajęć towarzyszyła nam radosna i miła atmosfera. Serdecznie dziękujemy Paniom Justynie Krynickiej i  Annie Lipce za współpracę oraz całej klasie za odwiedziny!

Projekt „N.O.W.A. Biblioteka - nasza biblioteka”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

logo PrzasnyszBibliotekakultura