plakat jp2Historia życia Karola Wojtyły to wielowątkowa opowieść o artyście, filozofie, duszpasterzu, wychowawcy młodzieży oraz polityku, który wywarł wielki wpływ na kształt dzisiejszego świata. Tym, co łączy wszystkie jego życiowe powołania, jest humanistyczne przesłanie pełne wiary w drugiego człowieka oraz przekonanie o potrzebie dialogu i porozumienia ponad różnicami kulturowymi i ideologicznymi. Jego fascynująca biografia dowodzi, że ludzkie życie może być niezwykłe w swojej zwyczajności. To historia człowieka, który pokazał, jak można żyć pięknie, jak uczynić ze swego życia prawdziwe arcydzieło (źródło Centrum Myśli Jana Pawła II).

„ZADANIEM KAŻDEGO CZŁOWIEKA JEST BYĆ TWÓRCĄ WŁASNEGO ŻYCIA: CZŁOWIEK MA UCZYNIĆ Z NIEGO ARCYDZIEŁO SZTUKI.” (JAN PAWEŁ II, LIST DO ARTYSTÓW, 1999 R.)

Zapraszamy  do obejrzenia niepublikowanych wcześniej archiwalnych fotografii z życia i pontyfikatu Jana Pawła II(źródło Centrum Myśli Jana Pawła II) oraz do Biblioteki po książki  i audiobooki autorstwa Jana Pawła II i o Janie Pawle II.

Spis fotografii:

[1] Ks. abp Karol Wojtyła po wygłoszonym referacie (1964), fot. Marian Hałasa/KUL

[2] Ks. abp Karol Wojtyła na dziedzińcu KUL-u (1965-75), fot. Marian Hałasa/KUL

[3] Jan Paweł II podczas spotkania z wiernymi w Rzymie (21.07.1990), fot. Autor nieznany

[4] Pielgrzymka Jana Pawła II do USA (04.10.1979), fot. Thomas J. O’Halloran/USN WR COLL

[5] Ks. abp Karol Wojtyła po wygłoszonym referacie (1964), fot. Marian Hałasa/KUL

[6] VII Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski (Warszawa, 13.06.1999), fot. Szymon Pulcyn