kosmosZa nami kolejny dzień ferii z Biblioteką w Bibliotece Głównej. Zajęcia rozpoczęliśmy od wydrapywanki. Dzieci wczoraj kolorowały kartkę z bloku technicznego kredkami, świecą i czarną farbą. I dziś po wyschnięciu wydrapywały patyczkiem kolorowe rysunki.

Następnie przeszliśmy do tematu dzisiejszych zajęć o  kosmosie. Dzieci obejrzały  przygotowaną prezentację o kosmosie. Poznały  planety  układu słonecznego tj. Merkury, Wenus, Ziemię, Mars, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun. Następnie wykonały pracę plastyczną -  makietę kosmosu. Powstały piękne prace, które zawiesiliśmy u nas w Bibliotece. Dziękujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszych zajęć  i zapraszamy jutro, gdzie razem z Nelą wyruszymy na Antarktydę!