przyjaciele ziemiJak ważna jest nasza planeta? Co możemy robić by o nią dbać? Na te pytania uzyskaliśmy odpowiedź podczas kolejnego dnia Ferii z Biblioteką w Bibliotece Głównej.

Rozpoczęliśmy spotkanie zabawami integracyjnymi. Podczas zabawy w „bingo” dzieci poznały się lepiej, próbując uzyskać odpowiedzi na pytania zawarte na kartach. Następnie rozwiązaliśmy krzyżówkę, której hasło wprowadziło nas w tematykę zajęć. Dzieci obejrzały przygotowaną prezentację, powiedzieliśmy sobie o ochronie środowiska, a także o tym jak ważna jest segregacja śmieci. W kolejnej plastycznej części zajęć zrobiliśmy eko stworki wykonane z rolek papierowych, plastikowych butelek oraz papieru. Kreatywność dzieciom dopisała, powstały piękne stworki a także inne przedmioty codziennego użytku. Bardzo dziękujemy za dzisiejsze twórcze zajęcia. Już jutro polecimy w kosmos!