Za nami kolejne spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki w formie wideokonferencji.Tematem naszej dyskusji była książka "Oskar i pani Róża", której autorem jest Eric-Emmanuel Schmitt.
„Oskar i pani Róża” opowiada o dziesięcioletnim chłopcu śmiertelnie  chorym na białaczkę. Akcja rozgrywa się w dziecięcym szpitalu, a jej  bohaterami są jego mali pacjenci. Na pierwszy plan opowieści, poza Oskarem, wysuwa się tytułowa pani Róża, która, jako wolontariuszka, spędza z chorymi czas i podczas takich wizyt zaprzyjaźnia się z Oskarem, oraz… Bóg.

Bóg jest tu adresatem listów Oskara (powieść  zbudowana jest z samych listów): początkowo niewierzącego, z czasem   znajdującego pociechę i ukojenie w tej raczej jednostronnej konwersacji. „Oskar i pani Róża” podejmuje temat trudny i bolesny. Niezwykłość tego dzieła polega na jego tonie: wbrew pozorom lekkiemu, niewymuszonemu, miejscami zabawnemu.

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych ciekawym spędzeniem czasu w miłej atmosferze.

Następne spotkanie online planowane jest na 21.04.2020 (wtorek) godz.14.00 Tematem dyskusji będzie "Mały Książę". Jednak tym razem zajrzymy do wersji śląskiej autorstwa Grzegorza Kulika "Mały Princ".

Spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki zostało zrealizowane w ramach programu Kluby Kreatywności w Bibliotekach.

Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.