MDKK1Za nami kolejne spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki w formie wideokonferencji. Tematem naszej dyskusji była książka "Mały Princ"  autorstwa Grzegorza Kulika, który podjął się niebywale trudnego zadania, jakim jest przełożenie klasyki na język śląski.

Mały Książę” jest znany każdemu. Klasyka literatury dziecięcej, ale i ulubiona książka wielu dorosłych, doczekała się swojej śląskiej wersji.

"Małego Princa" można również posłuchać. Do książki dodano bowiem audiobook – tekst Saint-Exupéry'ego czyta znany na Śląsku aktor i reżyser Mirosław Neinert. Również na końcu książki umieszczony jest słowniczek, dzięki któremu nie tylko poznamy gwarę śląską ale również lepiej zrozumiemy czytany tekst.

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych ciekawym spędzeniem czasu w miłej atmosferze.

Następne spotkanie online planowane jest na 05.04.2020 (wtorek) godz.14.00 Tematem dyskusji będzie „Carrie” autorstwa Stephena Kinga

Spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki zostało zrealizowane w ramach programu Kluby Kreatywności w Bibliotekach.

Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

MDKK spotkanie