1.Podczas siódmego dnia Wakacji z Biblioteką odwiedziła nas Pani Marta Pęczkowska z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Przasnyszu.

Nasz gość opowiadał dzieciom o zadaniach sanepidu, zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego nad wodą, w górach, czy też lesie. Poruszony też został  temat kleszczy, jak uchronić się przed ich atakiem i co zrobić jeśli taki wbije się w naszą skórę. Pani Marta w sposób bardzo przystępny przekazała te wszystkie informację naszym uczestnikom. Dodatkową atrakcją była możliwość wzięcia udziału w doświadczeniu, które pokazywało dlaczego tak ważne jest używanie mydła podczas mycia rąk.

Nie obyło się bez zabaw na świeżym powietrzu, podczas których m.in. wykorzystaliśmy grę "Wieża liderów". Gra wymagała od uczestników ustawienia jak najwyższej wieży z drewnianych klocków.

Ostatnią częścią dzisiejszego spotkania było stworzenie kartki wakacyjnej z trakcie warsztatów scrapbookingu. Scrapbooking to technika ozdabiania kartek okolicznościowych, pudełek, albumów ze zdjęciami, notesów i innych przedmiotów użytkowych za pomocą kolorowych papierów, wzorów, stempli, gotowych kształtów i szablonów, tasiemek, koronek, gazet, guzików i wielu innych materiałów.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspaniałą atmosferę, która pozostanie z nami na długo i aktywność podczas dzisiejszych zajęć.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

logo.7.zyczen