1W ubiegłą sobotę odbył się pierwszy powakacyjny Poranek z Biblioteką. Tego dnia postanowiliśmy się włączyć w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Motywem przewodnim była kropka. Zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania książki "Kropka" Petera H. Reynoldsa. Historia bohaterki, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki zaczęła wierzyć w siebie. Dzieci chętnie wzięły udział w dyskusji na temat swoich talentów i uzdolnień. Swoje mocne strony wypisały na wcześniej przygotowanych kolorowych kropkach. Nie zabrakło również ćwiczeń sprawnościowych z kropką oraz zabaw z użyciem chusty animacyjnej. Podsumowaniem zajęć była praca plastyczna za pomocą patyczków higienicznych i farby, powstały piękne kropkowe prace.

Zajęcia przebiegły w radosnej atmosferze, wszystkim dzieciom dziękujemy i zapraszamy na kolejny Poranek z Biblioteką już w październiku!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

logo.7.zyczen