1W ramach wizyty studyjnej  odwiedziliśmy bibliotekę w Działdowie, która tak jak my jest w projekcie BLISKO Narodowego Centrum Kultury.

Zapoznaliśmy się z działalnością kulturalno – edukacyjną  placówki, a także mieliśmy możliwość zobaczyć pracę w poszczególnych działach, wymienić się uwagami, spostrzeżeniami, zainspirować.

Odwiedziliśmy także Muzeum Pogranicza, gdzie na multimedialnych ekranach dotykowych i projekcjach (w tym realizowanych w technice 3D oraz tzw. rzeczywistości rozszerzonej) można prześledzić dzieje zakonów rycerskich, głównie krzyżackiego od Ziemi Świętej po czasy współczesne.

Blisko 700 lat historii miasta opowiedziane wystawami stałymi traktującymi o najbardziej istotnych wydarzeniach regionu mających wpływ na kształtowanie się kultury i życia jego mieszkańców.

Dodatkowo można obejrzeć makiety zamków, animacje bitew i machin oblężniczych, technikę i strategię wojen, uzbrojenie, ale i tajniki kuchni zamkowej, rzemiosł, życia codziennego mieszkańców zamków i miast.

Dziękujemy za dzień pełen inspiracji z historią w tle.

loga.nck.nowe