1Jasiek Mela - podróżnik, społecznik, bohater filmu, mówca motywacyjny, szef Fundacji  „Poza Horyzonty” pomagającej osobom po amputacjach - był gościem naszej biblioteki.

Jasiek utwierdził nas w przekonaniu, że nikt nie jest doskonały, a niepełnosprawność nie wyklucza z aktywnego życia, jeśli mamy odwagę, jesteśmy ciekawi świata i ludzi to możemy realizować swoje pasje, uczyć się ,poznawać.

Spotkanie pełne było anegdot, zdjęć z wypraw i podróży ale także wielu życiowych przemyśleń, które skłaniały do głębszych refleksji. Jasiek otwarcie opowiadał nie tylko o swoich sukcesach ale też dzielił się z nami swoimi rozterkami, słabościami. Podkreślał, że bardzo ważna jest umiejętność radzenia sobie z niepowodzeniami. Warto się podnieść po raz kolejny i sięgać po to na czym nam bardzo zależy.

Dla Jaśka, nie istnieją horyzonty. Idzie tam, dokąd chce i sięga po to, o czym zamarzy. Bo spełnianie marzeń to Jego specjalność..

Uczestnicy spotkania mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z naszym gościem, podzielenia się swoimi osobistymi doświadczeniami. Było to popołudnie pełne pasji i pozytywnych przesłań.

Projekt „Świet(l)na Biblioteka!”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury