1Popołudnie z muzykiem i muzyką ukraińską czekało na przybyłych w niedzielę do biblioteki, a wszystko to za sprawą naszego gościa specjalnego - Karlena - wokalisty, kompozytora, wykładowcy w Narodowym Instytucie Kultury i Sztuki w Kijowie. Artysta wystąpił z akompaniamentem Michała Kaszubowskiego - pianisty klasycznego i jazzowego.

Karlen śpiewał po ukraińsku, angielsku, włosku, a także po polsku wykonał m.in. przebój Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat", słowa tego utworu szczególnie dzisiaj nabierają dodatkowego wymiaru. Recital zakończył utworem Seweryna Krajewskiego ”Wielka miłość”. Publiczność nagrodziła występ muzyków gromkimi brawami.

Koncert połączony był z promocją książek w języku ukraińskim, które biblioteka otrzymała w ramach projektu ”Ukraińskie książki dla mazowieckich bibliotek”. Spotkanie było promocją kultury i literatury ukraińskiej w Polsce.

Projekt ”Ukraińskie książki dla mazowieckich bibliotek „ - został sfinalizowany ze środków  Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego i jest realizowany przez Federację Mazowia we współpracy z Fundacją „Nasz Wybór”, Ukraińskim Domem w Warszawie, Netto Polska oraz Fundacją  Salling.